Aký skener si vybrať

Existencia poznámok, prezentácií a ďalších dokumentov je v živote firmy rovnako dôležitá ako bezpečnosť rodinného fotoalbumu v živote domácnosti. Pomáhajú uchovať v pamäti dôležité rodinné spomienky, informácie o firemných rokovaniach a iné. Aby sme poznali potrebu klientov, musíme sa ich opýtať:

“Čo vás zaujíma?” a “K akým účelom budete skener používať?”

Epson ponúka široký sortiment skenerov ako pre domácnosť, tak pre firemných klientov: prenosné skenery, skenery navrhnuté pre skupinovú prácu i tradičné ploché skenery. 

Prenosný skener – EPSON – 60W

Obchodníci a obchodní zástupcovia si väčšinou dohadujú schôdzky mimo bežné kancelárske prostredie. Odovzdávanie zmlúv a ďalších dokumentov do ústredni firmy alebo klientom v čo najkratšom termíne alebo dokonca ihneď po skončení schôdzky je obzvlášť dôležité. Pre tieto prípady doporučujeme prenosný skener Epson ES-60W. Dokáže skenovať dokumenty vo formáte A4 a k jeho fungovaniu stačí jeden USB port. Samostatný zdroj energie nie je vôbec potrebný. Jeho rozmery a hmotnosť sú také malé, že ho môžete nosiť jednoducho v taške na notebook.

To sú argumenty, ktoré všetci obchodníci radi počujú, hlavne ak vďaka tomu vedia získať províziu čo najrýchlejšie po uzavretí obchodu. Pre predajcov, ktorí radi cestujú ale potrebujú na cestách ľahko digitalizovať dokumenty vo vysokej kvalite a za dostupnú cenu, je skener Epson ES-60W skvelou voľbou. Každý užívateľ dostáva ku skeneru i softwarový balíček pre okamžité odosielanie naskenovaných dokumentov. 

Epson nezabúda ani na spotrebiteľov, pre ktorých je rozhodujúca cena a ktorý by si želali firemný skener s veľkou ponukou služieb, ale nechcú prekročiť svoj rozpočet. Práve pre nich sme vytvorili skener WorkForce DS-410, ktorý je skutočne kompaktný, zaberie na stole minimum miesta a má nepredstaviteľnú výkonnosť. Okrem toho, že pre tento cenovo dostupný skener nájdete miesto aj v tej najmenšej kancelárií, môžete sa tiež spoľahnúť, že uchová vaše dokumenty v bezpečí. 

Jednou z najužitočnejších funkcií tohto kompaktného zariadenia je technológia ochrany papiera, ktorá je zaistená pomocou zabudovaných LED senzorov. Akonáhle tieto senzory zaznamenávajú prichytenie originálneho výtlačku alebo dvojitý prehyb, zastaví proces, aby dokumenty boli ochránené a aby sa naskenovali všetky stránky. Pri predaji môžeme poukázať na to, že citlivé dokumenty, napríklad zmluvy, sú v bezpečí i v priebehu digitalizácie. Epson využíva systém aktívnych separačných valčekov, ktoré zabraňujú podávaniu dvoch listov súčasne a ktoré spoločne so zabudovanými senzromi zaručujú tú najvyššiu možnú kvalitu. Detekcia podávania dvoch listov tiež znamená, že je možné bez rizika skenovať i zložitejšie papierové dokumenty (obálky alebo dokumenty s prilepenými lístočkami) iba jednoduchým stlačením tlačidla. 

Pre tých, ktorí chcú skutočne ušetriť, môžeme odporučiť skener Epson WorkForce GT-1500, ktorý je najlacnejšou alternatívou medzi zariadeniami s automatickým podávačom. Okrem zásobníkov, ktoré vám umožňujú skenovať až 50 listov, musíme vyzdvihnúť LED technológiu ReadyScan, ktorá vám ušetrí čakanie: u zariadení nedochádza najprv k zahrievaniu, takže môžete začať skenovať hneď po zadaní úlohy. 

V sortimente spoločnosti Epson, ktorý vychádza vpred potrebám zákazníkov, nájdeme tiež skenery pre korporátne prostredie s podávačom na 200 listov a so skvelou rýchlosťou snímania, ktoré sú vynikajúce pre medzinárodné spoločnosti a tiež pre skupinovú prácu. Spotrebiteľom poskytujú precíznosť a prinášajú živé farby a ostrý a dokonalo čitateľný text aj po skenovaní. Vďala procesu obojstranného skenovania môžete skenovať obe strany listu naraz. Skenery WorkForce DS-6500 i DS-7500 majú automatické podávače na 100 listov a pripojenie k sieti, ktoré sa dajú ovládať aj diaľkovo. S veľkoformátovými skenermi ako napríklad Workforce DS-50000DS-60000 alebo DS-70000 je možné digitalizovať nákresy i rozmerné knihy v pevnej väzbe bez poškodenia originálu. Najviac majú modely DS-60000 a DS-70000 tiež automatický podávač s kapacitou 200 listov. 

Súčasťou každého skeneru WorkForce je tiež balíček s programovým vybavením, ktorého súčasťou je Epson Scan, ktorý ponúka možnosť automatického skenovania. Jeho súčasťou je tiež Document Capture Pro 2.0, ktorý spotrebiteľovi značne uľahčuje prácu a významne zvyšuje produktivitu. Ľahko s ním tiež zlepšíte kvalitu digitalizovaných dokumentov a niekoľkými kliknutiami odošlete obsah do firemného cloudu. Programy ovládačov ako napríklad TWAIN, ISIS alebo WIA a dalšie softwarové rozšírenia zaisťujú, že sa dajú bez problémov integrovať dalšie systémy pre správu dokumentov a cloudové služby. 

Document Capture Pro automaticky rozpoznáva typ skenovaného dokumentu a v rámci spoločnosti, alebo i mimo nej môžete nastaviť automatické predvoľby pre názvy a prenos dokumentov. Software umožňuje odosielanie dokumentov do miestnych zložiek e-mailom, na FTP servery, do tlačiarní, do internetových obchodov (WebDAV), na servery Microsoft Share Poinz, na účty Evernote alebo Google Documents. Predvoľby pre skenované dokumenty môžete nastaviť pomocou rôznych profilov. Pokiaľ skenujete obrázky, program Epson Image Enhancement vám pomôže vyrovnať okraje a dá sa ho dokonca použiť na automatické otáčanie. Vďaka rozpoznávania čiarových kódov a zóny OCR podporujú tieto zariadenia rýchlu separáciu dokumentov a zjednodušenie pomenovaných súborov. Software podporuje najbežnejšie súborové formáty, vrátane JPEG a PDF. V rýchlom svete obchodov môžu tieto funkcie pomôcť  nielen finančnému oddeleniu, ale aj celému podniku. 

Ak máte otázky alebo záujem o kúpu akéhokoľvek skenera, kontaktujte nás, radi vám poradíme a pošleme cenovú ponuku: info@comtec.skZdroj: www.epson.sk

Zdieľať článok