Bezpečnostná brána SOPHOS – výhody

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým akú hrozbu môže pre vás predstavovať internet? Vedeli ste, že až 80% hrozieb pochádza z legitímnych, dôveryhodných stránok? Že správci IT nie sú schopní identifikovať priblližne 45% sieťovej prevádzky organizácie? Dokonca, že jeden zo štyroch nevie identifikovať až 70%?

Bez toho aby sme vedeli identifikovať to, čo sa v sieti odohráva, nie sme schopní rospoznať hrozby ako: ransomware, neznámy malware, narušenie bezpečnosti dát, výskyt škodlivých aplikácií či neoprávnených používateľov. Nedostatočná viditeľnosť dokáže vytvoriť slepé miesto pre možný prenos nezákonného alebo nevhodného obsahu do firemnej siete. Podniky tak čelia hrozbe vznikom súdnych sporov alebo sankciami za nedodržanie stanovených predpisov.

Pozrime sa teraz na to, čo všetko nám dokáže zabezpečiť bezpečnostná brána / firewall Sophos XG:

1. ODHALÍ SKRYTÉ RIZIKÁ A ZASTAVÍ NEZNÁME HROZBY

Sophos poskytuje všetky pokročilé technológie, ktoré potrebujete na ochranu pred najnovšími hrozbami ako ransomware, crypto mining malware, bots, worms či inými hackerskými útokmi. Pravidelná a synchronizovaná aktualizácia chráni vašu sieť na všetkých zapojených zariadeniach.

2. IZOLUJE INFIKOVANÉ SYSTÉMY

Automatická reakcia systému okamžite identifikuje prípadné hrozby, izoluje ohrozený infikovaný systém a zastaví šírenie hrozby k ostatným zariadeniam. Súbežne s tým vás upozorní na ohrozený systém vo vašej sieti s konkrétnými detailami ako IP adresa, používateľ a spúštač (takže vy už nemusíte pátrať po informáciach). To vám umožňuje automaticky zamedziť prístup k citlivým sieťovým zdrojom z akéhokoľvek ohrozeného zariadenia (kým sa zariadenie neprečistí). Najnovšia technológia Sophos tak môže znížiť rizika spojené s neidentifikovateľným sieťovým prenosom.

3. MONITORUJE STAV SIETE

Bezpečnostná brána XG Firewall nemonitoruje iba sieťovú aktivitu, ale takisto zbiera aj “zdravotný stav” priamo z koncových zariadení. Získavate takto priamy prístup k aktuálnemu stavu vašej celej siete a koncovým zariadeniam.

4. MECHANIZMUS SYNCHRONIZOVANEJ OCHRANY

Vďaka nemu dokáže získavať informácie priamo od koncových bodov, identifikovať ich, kategorizovať a riadiť všetky neznáme sieťové aktívne aplikácie. Vďaka tejto aplikácii budú mať vaši správci IT presné informácie o tom čo sa deje v rámci sieťovej infraštruktúry. Týmto sa dajú znížiť riziká, ktoré vychádzaju z vyššie spomenutých neidentifikovateľných sieťových prenosov. Získaváte tak novú vrstvu kybernetickej bezpečnosti – Security HeartBeat, inteligentné riešenie, ktoré dokáže proaktívne predpovedať a eliminovať hozby. Pomocou automatického izolovania napadnutých strojov bráni ďalšiemu šíreniu infekcie a v neposlednom rade danú infekciu odstráni.

5. MONITORING KĽÚČOVÝCH SLOV PRI POUŽÍVANÍ WEBU

Pomocou tejto funkcie dokážete monitorovať používané kľúčové slová. Zároveň Vám aj umožňuje definovať si pravidlá spojené s používaním konkrétnej skupiny kľúčových slov a takisto “vynútiť” si ich dodržiavanie. Túto funckiu ocenia aj vzdelácie inštitúcie, ktoré pracujú s maloletými žiakmi. Takto im veľmi jednoducho zamedzia prístup k nežiadúcemu obsahu.

Správa spoločnosti Sophos (SophosLabst Threat Report) predpovedá na rok 2019 nárast útokov cieleného (“ručného”) ransomware. Niet pochýb, že sa o tieto útoky kyber zločinci budú aj nadaľej vo veľkej miere zaujímať, kedže napríklad taká kampaň “SamSam” im vyniesla odhadovane viac ako 5,3 miliónov eur. “Väčšina takýchto útokov sa deje práve na koncových bodoch, čo je presne dôvod, prečo je synchronizovaná ochrana skutočne dôležitá. Sieť musí vedieť, že sa niečo takéto deje a ako má zareagovať – vrátane automatického vypnutia alebo izolácie infikovaných zariadení ešte predtým, ako sa mu to podarí rozšíriť v rámci infraštruktúry. Nová vlastnosť firewallu XG bráni v ďalšom šírení hrozieb, dokonca aj tam, kde firewall nemá nad sieťovou prevádzkou priamo kontrolu” uvádza Dan Schiappa, senior videprezident a produktový riaditeľ spoločnosti Sophos.

Vďaka viacvrstvovému zabezpečeniu ochránite záznamy organizácie, firemný a duševný majetok pred vnútornými a vonkajšími hrozbami.

VYSKÚŠAJTE SOPHOS FIREWALL 🔥 – ZADARMO NA 1 MESIAC – https://sophos.free.trial.com

Viac informácií nájdete na: https://www.comtec.sk/it-bezpecnost/datova-bezpecnost
Alebo nás kontaktujte na: predaj@comtec.sk

Zdroj: http://www.sophos.com/en-us/products/next-gen-firewall/get-pricing.aspx?id=001j000000jEHAs

Zdieľať článok