Kriminalita v obchode: Kamerový systém, ktorý zvyšuje bezpečnosť

Jednou z najväčších výziev, ktorej musia dnešný podnikatelia čeliť je prevencia voči kriminalite. Vplyv organizovaných zločineckých skupín pôsobiacich v Európe v oblasti maloobchodu je obrovský, dokonca sa zdá, že sa stále bude zvyšovať.

Napríklad v roku 2018 len v rámci Anglicka predstavujú celkové náklady na následky kriminality v maloobchode neuveriteľných 818 miliónov eur. Čo predstavuje dvojnásobný nárast.

Neustále nedostatočný počet policajtov vedie k natiahnutiu reakčného času, čo v niektorých prípadoch posúva vyšetrovanie aj niekoľko dní po udalosti.
Ekonomické a sociálne následky týchto zločinov sú obrovské. Nejedná sa iba o priame finančné straty, ale aj o stratu či práceneschopnosť zamestnancov v dôsledku šoku, čo následne rovnako vedie k strate potencionálneho zisku.

Jedným z riešením tohto organizovaného zločineckého správania je dopredu dohodnutá spolupráca polície s podnikateľmi. Pri tomto partnestve je ale nevyhnutné mať k dispozícií dobrý kamerový systém, ktorý bude mať k dispozícií sieťové video a IP kamery. Vďaka ním bude umožnená včasná identifikácia páchateľa a zároveň kamerový systém poskytne aj priame dôkazy, ktoré povedú k úspešnému stíhaniu páchateľov.

Polícia odporúča aby kamery pokrývali všetky vchody a východy a aby boli umiestnené všade tam, kde sa skladuje tovar vysokej hodnoty alebo financie. Značka, že “priestor je monitorovaný kamerovým systémom” by ideálne mala byť umiestnená dole – na podlahe. Ľudia páchajú zločiny preto, lebo predpokladajú, že nidky nebudú chytení – teda logicky častejšie zasiahnú tam, kde nevidia kvalitný zabezpečovací systém.

Kamery Axis prispievajú k bezpečnejšiemu a spoľahlivejšiemu pracovnému prostrediu v nespočetnom množstve maloobchodných predajní. Zároveň pomáhajú polícií pri identifikácií podozrivých. Jeden zo zákazníkov Axis, Antonie Ody zo Švajčiarska, povedal:
“ Celkovo vzaté, video dohľad so sieťovými kamerami Axis nám pomohol zvýšiť pocit bezpečnosti pre všetkých. Nielen zamestnanci ale aj zákazníci majú pocit, že sú lepšie chránení a manažment vie, že teraz môžu zamestnanci lepšie reagovať na krádeže a nepríjemné správanie zákazníkov.”

Kamerový dohľad, ktorý bol kedysi skôr vecou iba špionážnych detektívok, je teraz bežný, dokonca aj pri skromnejšom rozpočte. Účinnosť technológie sa zvýšila aj vďaka vysokej automatizácii produktov. Video dohľad už nie je iba pasívnou súčasťou bezpečnosti prostredia, ale je aktívnym a kľúčovým faktorom v boji proti zločinu.

Ak máte otázky: info@comtec.sk

Zdroj: https://www.axis.com/blog/secure-insights/retail-crime-network-cameras/

Zdieľať článok