Microsoft predstavuje nový Office 2016

Microsoft 21.9.2015 celosvetovo predstavil nový Office 2016. V nasledujúcom článku si povieme o vylepšených službách Office 365 vytvorené pre tímovú produktivitu.

Office 2016 prináša nové verzie deskoptových verzií Officu pre Windows, ako aj nástroje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access.

Pribudla aj nová aplikácia Sway na vytváranie interaktívnych a zdielateľných príbehov, Windows Hello Vás prihlási do Windowsu aj Office 365 v jednom jednoduchom kroku. Mobilné aplikácie Office pre Windows 10, vrátane funkcie Continuum, ktorá umožňuje používať váš mobil ako počítač, zasa uľahčujú produtivitu na cestách. Asistentka Cortana sa dokáže spojiť s Office 365 a pomôcť s úlohami, ako sú napríklad prípravy na stretnutie.

Aplikácie Office 2016:

 • Co-authoring je teraz dostupný vo Worde, PowerPoitne a OneNote na deskoptoch. To umožňuje písať a upravovať dokumenty vo Worde spoločne v reálnom čase
 • Integrácia Skype napriek balíkom Office umožní plnohodnotne chatovať, zdielať obrazovku, rozprávať sa či uskutočňovať videohovory priamo z dokumentu
 • Office 365 Groups sú teraz integrované do klientskej aplikácie Outlook 2016 a dostupné v mobilnom zaridení cez aplikáciu Outlook Group, ktorá prináša jednotný používateľský zážitok napriek celým balíkom

Ďaľšie nové riešenia kombinujúce silu aplikácií a služieb pre lepšiu spoluprácu prídu do Office 365 už čoskoro.

 • dnes uvedený Office 365 Planner pomáha tímom organizovať ich prácu, vytvárať nové plány, organizovať a prideľovať nové úlohy, nastavovať dátumy a aktualizačné statusy s vizuálnymi dashboardami a e-mailovými notifikáciami.
 • významná aktualizácia produktu OneDrive for Business príde v priebehu tohto mesiaca. Pribudne nový synchronizačný klient pre Windows a Mac, ktorý prinesie selektívnu synchronizáciu a vylepšenú stabilitu. Aktualizácia tiež zahrnie zvýšenie limitov na súbory aj úložného priestoru pre jednotlivých používateľov, nové používateľské prostredie v prehliadači, vylepšenia pre mobily a tiež nové IT a vývojarské funkcie.
 • GigJam, ktorý bol predstavený ešte začiatkom tohto roka, je od utorka dostupný v rámci súkromného náhľadu a v roku 2016 sa stane súčasťou Office 365. GigJam je úplne nový spôsob na splnenie úloh navrhnutý pre tímy a transformáciu biznis procesov za pomoci odstraňovania bariér medzi zarideniami, aplikáciami a osobami.

Office 2016 ponúka zabudované inteligentné funkcie, ktoré vám pomôžu pracovať rýchlejšie a inteligentnejšie.

 • Outlook 2016 ponúkne spolu s rýchlym vyhľadávaním a automatickým odstraňovaním e-mailov s nízkou prioritou doteraz najinteligentnejší priečinok s doručenou poštou. Moderné cloudové prílohy zaručia, že každý, komu je e-mail určený, k nim automaticky získa prístupové práva.
 • Tell me pomáha rýchlo nájsť tú správnu funkciu či príkaz v Office. Inteligentné vyhľadávanie (Smart Lookup) zasa prenáša obsah z webu priamo do vášho dokumentu.
 • Excel 2016 obsahuje integráciu s Power BI a nové typy grafov pre čo najlepšiu prezentáciu vašich dát
 • zoznam nedávno používaných dokumentov umožní vrátiť sa v rámci dokumentu na to isté miesto, kde ste boli naposledy. Či už pracujete v Office Online, mobinom Office 2016 pre deskopty, funkcia je s vami vždy.

Office 2016 spolu s Office 365 ponúka nové možnosti na lepšiu bezpečnosť a ochranu v podnikovej sfére:

 • zabudovaná funkcia Data Loss Prevention v rámci Wordu, Excelu, PowerPointu a Outlooku spolu s nástrojmi pre IT administrátorov na správu autorizácie obsahu a zdieľanie dokumentov, výrazne znižuje riziko úniku citlivých dát.
 • multifaktorová autentifikácia zabezpečuje bezpečný prístup k obsahu aj mimo korporátnej siete
 • funkcia Enterprise Data Protection umožní povoliť bezpeťne zdieľanie obsahu v rámci korporátnej aplikácie príde funkcia začiatkom budúceho roka a umožňí zdieľanie obsahu v rámci korporácie.

Dostupnosť a požiadavky

Aplikácie Office 2016 sú dostupné v 40 jazykoch (vrátane slovenčiny) vyžadujú operačný systém Windows 7 alebo novší. Predpatitelia Office 365 si môžu nový Office 2016 stiahnúť už oddnes ako súčasť ich predplatného. Automatické aktualizácie pre predplatiteľov a malé firmy sa začnú distribuovať v priebehu ďaľšieho mesiaca, ku komerčným zákazníkom začiatkom budúceho roka. Balík Office 2016 je tiež oddnes dostupný aj v maloobchodnom predaji pre PC aj Mac.

Viac info sa doviete: https://products.office.com/sk-sk

Zdroj: http://www.itnews.sk

Zdieľať článok