Nová hrozba v oblasti malwaru

Nová hrozba v oblasti malwaru ransomware zablokuje prístup k vašim dátam a jediné čo vám zostáva je zaplatiť výpalné. Ako sa ubrániť pred týmto vírusom sa dočítate v našom článku.

Nová hrozba v oblasti malware

Chráňte sa pred ransomware

Riziko infekcie malwarom konštantne rastie. Nové infekcie sa rapídne šíria každú hodinu, každý deň. Synology reaguje na tento rastúci problém uvedením výkonných ochranných meraní ako napr. Security Advisor a Qualysguard Security Scan a tiež poskytovaním pravidelných ochranných aktualizácii, ktoré ochránia používateľov od potenciálnych hrozieb. V súčasnosti sme boli svedkami nového malwaru na báze šifrovania Ransomware. Zameriava sa na osobné zložky a dokonca aj na prístroje pripojené k sieti.

Čo je to ransomware?

Šifrovanie založené na ransomware ako napr. CryptoWall, CryptoLocker a TorrentLocker zašifruje súbory, ktoré sú uložené vo vašom počítači a dokonca aj v zariadeniach pripojených k sieti. Akonáhle sú súbory infikované zostáva vám len jedna možnosť ako opätovne získať prístup k týmto súborom, musíte zaplatiť firme výpalné. Ak nezaplatíte môžete sa rozlúčiť s vašimi súbormi.

Ako sa chrániť pred ransomware?

Ransomware sa stal rastúcou hrozbou pre domácich používateľov a pre malé firmy, ktoré majú menej sofistikované ochranné systémy. Dajte zbohom malware infekciám, tu je zopár tipov a trikov ako sa nestať ďalšou obeťou ransomwaru.

 1. Aktualizujte si operačný systém

Neaktualizované operačné systémy sú relatívne viac zraniteľné voči útokom ransomware. Preto je nevyhnutné vykonávať pravidelné softwarové aktualizácie, aby ste zlepšili ochranu vášho počítača.

2. Nainštalujte si kvalitný ochranný balík

Nainštalujte si dobrý antivírusový program alebo dôveryhodný ochranný systém, ktorý vám pomôže odhaliť a odstrániť hrozby. Získate extra formu ochrany.

3. Vyhýbajte sa podozrivým súborom

Buďte v strehu a rozmyslite si aké prílohy k emailu otvárate alebo na aké súbory klikáte, ak sú z neznámych zdrojov. Dávajte si pozor na podozrivé súbory so skrytou príponou ako napr.“.pdf.exe“.

Viacnásobná záloha predstavuje najlepší spôsob ochrany pred ransomware

Šifrovanie založené na ransomware sa stáva sofistikovaným a v súčasnosti nemusí byť odhalené anti-malware programom. Akonáhle sú súbory infikované zostáva vám len jedna možnosť ako opätovne získať prístup k týmto súborom, musíte zaplatiť firme výpalné! Odporúča sa vykonávať pravidelné zálohy, aby ste mohli obnoviť infikované súbory a minimalizovať poškodenie. Získajte výhodu viacnásobnou zálohou. Robustný systém zálohovania vám umožní obnoviť predchádzajúce verzie infikovaných súborov.

1. Zálohujte váš počítač do NAS využitím Cloud Station Backup

2. Zálohujte NAS do cloudu

3. Zálohujte NAS do rozširujúcich jednotiek

4. Offsite záloha do ďalšieho NAS

Ako zareagovať, keď objavíte ransomware infekciu?

1. Vypnite Wi-Fi alebo odpojte sieťový kábel

2. Vyčistite váš systém, uistite sa, že je počítač bez infekcie

3. Obnovte váš počítač použitím zálohy Synology

Ak máte záujem o ochranu pred týmto vírusom, neváhajte a zastavte sa u nás na predajni a my vám poskytneme riešenie.

Zdroj: www.synology.com

Zdieľať článok