ONLINE VYSIELANIE BOHOSLUŽIEB

Vzhľadom na aktuálne nutné karanténne opatrenia (kvôli Covid-19) ponúkame možnosť vysielania svätej omše naživo, priamo z vašej farnosti.

Momentálne konferencia biskupov vyhlásila zákaz konania Verejných bohoslužieb na území Slovenska do 31 marca 2020 (vrátane). Predpokladá sa, ale že zákaz usporadúvať akékoľvek verejné podujatia (vrátane bohoslužieb) bude predĺžený do odvolania.

Live vysielanie sa dá jednoducho aktivovať v čase kedy by sa za bežných okolností mala slúžiť svätá omša. Vysielať takto viete nielen sväté omše ale viete sa aj v týchto komplikovaných časoch prihovoriť svojim veriacim a dodať im silu a povzbudenie

Prečo sa oplatí využiť službu Live Stream?

  • vysielanie svätej omše v čase, na ktorý ste zvyknutí
  • povzbudenie pre veriacich v týcho neľachkých časoch
  • spojenie s veriacimi, ktorí sú v nútenej karanténe
  • možnosť zdieľať radostné udalosti (ako napríklad sviatosť krstu  aj s ostatnými členmi rodiny)

Rýchle a jednoduché nastavenie

Nepotrebujete k tomu žiadne počítače či komplikovanú technológiu. Vysielanie sa zachytí pomocou nami nainštalovanej kamery s aplikáciou, pomocou ktorej živý prenos pobeží automaticky na facebook, youtube alebo inú Vami zvolenú stránku. 

Podobnou technológiu sa vysielala napríklad aj svätá omša z Mariánskeho údolia – 6 januára 2019. 

Nastala doba, kedy musíme hľadať spôsoby ako byť k sebe bližšie a pomáhať si, aj keď sa možno fyzicky stretávať nemôžeme. Už viacero farností naprieč Slovenskom využíva možnosti online spojenia so svojimi veriacimi, príkladom môže byť Farnosť svätej rodiny v Bratislave alebo Bazilika Marianka. Radi vám preto pomôžeme s nastavením služby live stream a zaškolíme vás k jej užívaniu. 

Ak vás možnosť priamého online vysielania z vašej farnosti zaujala, kontaktujte nás a my vám radi povieme o tejto službe viac.

Kontaktujté nás na:

kacmar@comtec.sk
+421 905 313 355

Zdieľať článok