Viac než desatina zamestnancov vôbec nezálohuje

Až 13% českých zamestnancov malých a stredných podnikov vôbec nezálohuje dáta zo svojho počítača.

V prípade straty či havárie zariadenia tak vystavuje riziku nie len seba, ale aj svoju firmu, ktorá môže prísť o cenné dáta a informácie. Rovnaké čísla ako udávajú zamestnanci českých firiem, také vychádzajú i v priemere pre celú Európu. Ukazujú to výsledky prieskumu Mobilita vo svete malých a stredných firiem 2015, ktorý si nechala spracovať spoločnosť Microsoft. Z prieskumu je zrejmé, že českí zamestnanci si už začínajú uvedomovať výhody cloudových technológií. Až tretina českých zamestnancov (32%) totiž zálohuje svoje dáta do cloudu. Čo znamená, že akékoľvek obnovenie dát by tak pre nich v prípade straty či zničenia zariadenia bolo jednoduché. Najväčšie percento zamestnancov (49%) však stále zálohuje dáta na pevný disk.

Využívanie cloudových technológií nahráva mimo iného taktiež využívanie viacero zariadení. Zamestnanci totiž čím ďalej pracujú nielen na počítači (82%), notebooku (56%), ale používajú taktiež smartfóny (30%) či tablety (12%). „Akonáhle ľudia používajú viac rôznych zariadení súčasne, cloud im prácu podstatne zjednoduší, pretože automaticky synchronizuje súbory. Ak rozpíšete napríklad dokument v počítači, môžu na ňom potom neskôr pracovať napríklad zo smartfónu alebo tabletu,“ dodáva Ondrej Novodvorský.

Prieskum Mobilita vo svete malých a stredných podnikov realizovala pre Microsoft Agentúra Ipsos Mori. Jedná sa už o druhý ročník tejto štúdie. Prieskumu sa zúčastnilo 5 555 zamestnancov malých a stredných podnikov zo 16 európskych zemí. V rámci Českej republike sa zapojilo 303 pracovníkov českých malých a stredných podnikov, ktoré zamestnávajú maximálne 250 osôb. Prebehol formou interaktívneho panelu počas januára a februára 2015.

Zdroj: http://www.businessworld.cz

Zdieľať článok