Výhody kamerového systému pre podnikateľov

Ako majiteľ firmy musíte často ťažko pracovať, aby ste udržali správny chod vášho podniku.

Do firmy prichádzate ako prvý, odchádzate ako posledný a svoju prácu si často nosíte aj domov. Robíte všetko preto, aby bol váš biznis úspešný. Často si odmietate vziať dovolenku a aj keď sa na ňu odhodláte, svoje myšlienky máte väčšinou vo vašej firme. Hlavnou obavou býva možná strata či prípadná škoda na majetku alebo správanie sa vašich zamestnancov. Práve preto, by mali byť profesionálne bezpečnostné riešenia prioritou pre všetkých podnikateľov. Jedným z riešení, ktoré vás efektívne ochráni pred možnou škodou, je monitorovanie vášho podniku kamerovým systémom. Existuje mylná predstava o tom, že takýto vlastný kamerový systém je finančne veľmi náročný. Popravde ale už existujú dostupné riešenia, ktoré si nevyžadujú komplikovanú konfiguráciu a sú veľmi jednoduché na manipuláciu a ovládanie. Vo svete, keď už je skoro každý online a telefóny sa stali zdrojom veľkého množstva informácií, je potrebné, aby aj váš bezpečnostný systém bol pre vás ľahko dostupný. Preto výsledkom skoro všetkých nových riešení, je práve prístup k videozáznamom cez mobilný telefón či tablet.

VYHODNOTENIE A SPÄTNÁ KONTROLA

Vďaka dnes už vysokokvalitným videozáznamom, sa majitelia podnikov vedia vrátiť späť v minulosti a spätne si preveriť všetky konfliktné udalosti, ktoré sa stali v podniku v čase ich neprítomnosti.

  • Napríklad, v prípade chýbajúceho predmetu / tovaru v predajni / na prevádzke, vám spätné preskúmanie videozáznamov odhalí príčinu zmiznutia.
  • Ďalším príkladom môže byť zákazník, ktorý tvrdí že bol oklamaný a dostal nižší výdavok peňazí alebo aj dodávateľ, ktorý zadal dodávku troch produktov ale vy v sklade evidujete iba dva.
  • Alebo sa vám často strácajú veci? Nesedí inventúra? Alebo máte podozrenie na krádež?

Už nemusíte viac strácať čas počítaním peňazí alebo nekonečným argumentovaním, stačí posúdiť videozáznam a “vinník” sa vždy nájde.

Majitelia podnikov si so správne zvoleným kamerovým systémom môžu skutočne dopriať dovolenku plnú relaxu. Jednoducho ak máte nejakú obavu, stačí si zapnúť svoj smartfón a hneď si môžete preveriť aktuálnu situáciu v podniku alebo si spätne pozrieť uložené videozáznamy. Navyše, ak by sa niečo vážne stalo, majiteľ firmy dostane upozornenie a prostredníctvom mobilnej aplikácie si vie situáciu skontrolovať a zistiť zdroj problému. PERSONÁL Kamerový systém vám pomôže dohliadať aj na správanie sa vašich zamestnancov. Viete si odkontrolovať ako si plnia svoje úlohy, ako pristupujú k zákazníkom či k vášmu majetku. Pomocou videozáznamu dokážete vylepšiť aj tréning vašich zamestnancov. Predstavte si, že si spätne prezeráte priebeh otvorenia prevádzky a zbadáte niekoľko chýb. Nie je nič jednoduchšie vysvetliť správne postupy a techniky ako na názornom príklade. Veľkou pomocou to môže byť hlavne pri tréningu nových zamestnancov. Takýto prehľad o fungovaní vášho podniku, vám vie pomôcť aj pri motivovaní zamestnancov – na základe ich správania ich neviete iba kontrolovať a opravovať ale samozrejme aj motivovať. Sledovanie videozáznamov vám pomôže odsledovať aj chod a zaneprázdnenosť prevádzky, vďaka čomu si viete aj správne rozložiť “sily” zamestnancov či upraviť otváracie hodiny. V neposlednom rade odhalíte aj príliš častých telefonistov, fajčiarov či kávičkárov.

KYBEROCHRANA

S dnešnými pokročilými video-systémami sa nemusíte obávať ani prípadného “kyber útoku”. K dispozícií je jednoduchá aktualizácia, ktorá pracuje na dennej báze a zabezpečí vám neustálu a automatickú ochranu.

TRVALÉ RIEŠENIA

Vymenované boli len niektoré výhody kamerového systému vo vašom podniku. Myslite hlavne na to, že o správnom umiestnení kamier je potrebné sa vždy najprv poradiť. Napríklad kamera umiestnená na zadných dverách by mala obsahovať funkciu WDR (wide dynamic range), aby dokázala pracovať so zmenou intenzity svetla počas celého dňa. Naopak kamera slúžiaca na sledovanie transakcií musí mať hlavne vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému identifikujete každú bankovku či prácu na kase. Dnešné riešenia vám ponúkajú efektívne, ľahko použiteľné riešenia s prístupom naozaj odkiaľkolvek a kedykoľvek (stačí vám smartfón). Začnite pracovať efektívnejšie, jednoduchšie a dovolenky si užívajte s pokojom na duši. Radi vám so správnym kamerovým riešením poradíme. Úvodná konzultácia je vždy bezplatná.

Zdroj: www.axis.com

Zdieľať článok