Bezchybné stavby aj vďaka
kvalitnej tlači

Priemyselné stavby po celom Slovensku stoja aj s pomocou tlačiarní EPSON
PROJEKTOVANIE NIE JE ŽIADNA HRAČKA

Stavba halových, priemyselných alebo vlastne akýchkoľvek objektov nie je len tak. Samotným stavebným prácam musí predchádzať celý rad úkonov – od architektonickej štúdie, vizualizácií či dokumentácie až po cenové kalkulácie alebo zabezpečenie stavebného povolenia. Presne na to je tu STAT-KON, ktorý sa od roku 2012 podieľal už na desiatkach stavieb. 

Projektový tím STAT-KON tvorí bezmála 30 statikov a konštruktérov, ktorí sa špecializujú na oceľové a betónové konštrukcie v oblasti priemyselných, výrobných a technologických objektov. Medzi ich stálych klientov patria popredné realizačné firmy na trhu, ako aj spoločnosti z oblasti výroby oceľových alebo prefabrikovaných konštrukcií. 

Z ich úspešných projektov stojí za zmienku masívna expanzia závodu v Hlohovci v rozsahu 28 000m2, ktorý tvorili objekty lakovne, lisovne a montážnej haly. Ich ďalším kľúčovým projektom je od roku 2018 prebiehajúca výstavba expanzie závodu v Krušovicach s náročným technologicko-výrobným procesom, v ktorom bol tvarovo aj materiálovo zohľadnený ich návrh nosnej konštrukcie.

Architektúra potrebuje veľkoformátovú tlač 

Tlač technických materiálov má v architektonickom a stavbárskom odvetví nezanedbateľné miesto. V STAT-KON pravidelne tlačia veľké množstvá čiarových výkresov s plošnou grafikou. Navyše netreba zabúdať ani na projektové dokumentácie pre stavebné povolenia a realizačné projekty alebo architektonické štúdie. To sú všetko materiály, ktoré na obyčajnej stolovej tlačiarni len tak nevytlačíte. 

Aj preto sa rozhodli zaobstarať si tlačiareň Epson SureColor SC-T7200D. Špeciálne svoje využitie nájde v architektúre, stavebníctve, ale aj v komerčnej tlači. 

Táto 44 palcová tlačiareň zabezpečuje tú najvyššiu produktivitu a flexibilitu vďaka dvojitým kotúčom s automatickým vkladaním papiera a prepínaním medzi médiami i vysokorýchlostnej tlači. Tlač jedného hárku formátu A1 vďaka tomu trvá len 28 sekúnd. Práve veľkosť a rýchlosť tlače sú výhody, ktoré boli pre STAT-KON rozhodujúce pri výbere tlačiarne.

Tlačiareň Epson SureColor SC-T7200D svoju rýchlosť dosahuje aj vďaka pamäti RAM s veľkosťou až 1GB pre ultrarýchle spracovanie obrazu a voliteľnému pevnému disku s veľkosťou 320 GB, ktorá poskytuje vyrovnávaciu pamäť pre úlohy a ich ukladanie. Voliteľná podpora funkcie PostScript s duálnymi procesormi 1,6 GHz navyše umožňuje rýchlu a priamu tlač veľkých údajových súborov z dizajnérskych programov.  

Spojenie tlačových hláv PrecisionCore TFP spoločnosti Epson a pigmentového atramentu UltraChrome XD Ink navyše prináša špičkovú výstupnú kvalitu a presný reprodukovateľný výkon. Pigmentový atrament UltraChrome XD Ink je odolný proti rozmazaniu a vode a vytvára hlbokú čiernu a ostré silné čiary – ako stvorené pre tlač detailných technických grafik a nákresov.

AK VÁS TOTO RIEŠENIE ZAUJALO, NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ.