Spoločnosť EUROPIN, s.r.o. sa rozhodla pre zmenu a skvalitnenie svojho kamerového systému

O SPOLOČNOSTI EUROPIN

Spoločnosť EUROPIN bola založená v roku 1997 a od jej založenia sa venuje výrobe nerezových polotovarov – zdravotníckych lanciet, kanýl a špeciálnych zdravotníckych ihiel. Za 20 úspešných rokov svojej existencie si spoločnosť EUROPIN vybudovala sieť zákazníkov – farmaceutických spoločností – prevažne z Európy, ale aj Turecka, USA, Kanady, Mexika, Indie a ďalších krajín juhovýchodnej Ázie. Jej výrobky sa vo forme hotových zdravotníckych pomôcok dostávajú na trhy celého sveta. Ich primárne využitie je v oblasti zdravotníctva. Využívajú ich hlavne pacienti chorí na diabetes, či už na odber vzorky kapilárnej krvi alebo na aplikáciu inzulínu. V roku 2019 plánuje spoločnosť EUROPIN predať cez 1,5 miliardy svojich výrobkov, z čoho až 70% budú tvoriť kanyly pre aplikáciu inzulínu.

SPOLOČNOSŤ: EUROPIN, s.r.o.

ODVETVIE: Farmaceutický priemysel

HLAVNÉ VÝZVY:

  • dobrá nočná viditeľnosť
  • zabezpečený vonkajší priestor
  • zabezpečený vstup do firmy
  • kontrola výroby
  • monitorovanie pohybu zamestnancov
  • RIEŠENIE: Kamerový systém AXIS

HLAVNÉ PRÍNOSY:

  • Jednoduchá a ekonomická kontrola vstupu pomocou čítania ŠPZ
  • kamerový systém s WDR rozlíšením a funkciou lightfinder
  • zabezpečená kontrola výrobného procesu
  • nočná viditeľnosť

VÝZVA:

Jedným z hlavných problémov spoločnosti EUROPIN, s.r.o. bol zastaralý kamerový systém, ktorý už nedokázal priestor dostatočne zabezpečiť. Firma vnímala viacero nedostatkov, ktoré potrebovala odstrániť. Jedným z nich bola aj slabá nočná viditeľnosť, kvôli ktorej nebolo možné odhaliť prípadné nočné hrozby. Zmenu potrebovali vyriešiť aj pri vstupe do firemných priestorov, keďže pôvodné riešenie bolo príliš nákladné a nepraktické. Zároveň firma EUROPIN potrebovala rozšíriť kamerový systém v rámci exteriéru, administratívnej budovy a hlavne nastaviť kvalitný kamerový systém na monitorovanie výrobného procesu.

RIEŠENIE:

Spoločnosťou EUROPIN sme boli oslovení na základe dlhoročných skúsenosti a spolupráce s našou firmou. Na celú realizáciu boli zvolené kamery značky AXIS, ktoré momentálne patria medzi špičku v rámci svojho odvetvia. Ich veľkou výhodou je aj možnosť predĺženej záruky, pri ktorej štandardnú 3 ročnú záruku viete rozšíriť až na 5 rokov. Momentálne bolo v rámci celého projektu nainštalovaných 28 kamier. Keďze firma sa neustále rozrastá, daný projekt nebol riešený ako jednorázový. Tak ako pribúdali výrobné linky, pribúdali aj nové kamery.

1. VÝZVA: KVALITNÁ OCHRANA EXTERIÉRU

Bolo potrebné nahradiť zastaralý kamerový systém novým, ktorý by disponoval lepším rozlíšením s dobrou viditeľnosťou počas dňa a noci. Použité boli kamery IP AXIS P1435 a IP AXIS P1425. Zvolené kamery disponujú dôležitými funkciami ako Lightfinder (snímanie slabej osvetlenej scény a nočný monitoring) s funkciou Wide Dynamic Range – WDR (dynamické snímanie so širokým dynamickým rozsahom kontrastu). Tieto kamery dokážu pokryť veľkú vzdialenosť pre široký prehľad a pritom súčasne umožňujú zachytiť aj detaily obrazu potrebné pre forenznú identifikáciu. Oba typy kamier disponujú aj funkciou ZIPSTREAM, ktorá uchováva všetky potrebné forenzné informácie, ktoré potrebujete. Zároveň ale ukladá údaje zmenšené o viac ako 50%, čím vám šetrí priestor. Veľkou výhodou použitia kamier AXIS v exteriréri, je aj možnosť prispôsobiť vonkajsšiu farbu kamery prostrediu, na ktorom je kamera umiestnená. Jednoducho povedané, výrobca umožňuje zafarbenie kamery podľa fasády stavby, na ktorej bude umiestnená, a to bez porušenia záruky. Týmto bola splnená aj ďalšia podmienka klienta – a to splývanie kamier s exteriérom firmy.

2. VÝZVA: KONTROLOVANÝ VSTUP DO FIRMY

Pôvodne bol každému zamestnancovi pridelený “diaľkový ovládač”, pomocou ktorého si zamestnanci vedeli otvoriť vstupnú bránu. Avšak s neustálym nárastom počtu zamestnancov sa riešenie postupne stávalo nepraktickým a v neposlednom rade aj ekonomicky náročným. Firma musela čeliť neustálej strate či možnému odsudzeniu čipov a potrebe výroby nových ovládačov a dokupovaní licencií v súvislosti so stúpajúcim počtom zamestnancov. Navrhli sme riešenie, ktoré šetrí peniaze, čas a zlepšuje evidenciu vozidiel, pohybujúcich sa v priemyselnom areály. Zvolený bol model kamery AXIS – P1435- -LE s nainštalovaným softwarom NumberOK, ktorý dokáže prečítať ŠPZ automobilu a tak vozidlo zaevidovať. Program dokáže fungovať samostatne, bez potreby počítača alebo iného IT zariadenia, samotná analýza prebieha totiž priamo v kamere. Kamera, ktorá bola nainštalovaná priamo nad vstupom do budovy, disponuje dostatočným WDR rozlíšením a technológiou lightfinder, pomocou ktorej dokáže prečítať ŠPZ prichádzajúcich áut a to aj pri nedostatočnom osvetlení. Program NumberOK eviduje povolené ŠPZ áut, ktoré patria zamestnancom a na základe ich prečítania kamerou, zamestnancov automaticky púšta do areálu. Pri zaevidovaní nového zamestnanca, nie je nič jednoduchšie, ako pridať do systému ďalšiu povolenú ŠPZ, rovnako tak ak zamestnanec firmu opúšta, ŠPZ sa zo systému jednoducho odstráni. Riešenie je preto veľmi jednoduché na ovládanie a rovnako nie sú potrebné ďalšie nákladné investície.

3. VÝZVA: MONITOROVANIE VÝROBNEJ LINKY A CELKOVÁ OCHRANA INTERIÉRU

Spoločnosť EUROPIN potrebovala kontrolovať aj výrobný proces a tok materiálu na výrobných linkách. Použité boli modely M2025 a M2026, vďaka ktorým je možné odkontrolovať prácu zamestnancov, pracovnú morálku a celkovo ich správanie sa k materiálu a plnenie pracovného plánu. Pre detailnejší záber bolo dôležité zvoliť kamery s lepším rozlíšením 4 MP / Quad HD 1440p. Kamery disponujú aj technológiou WDR a diskrétným dizajnom. Dané kamery boli umiestnené aj na pracoviskách, kde prebieha kontrola kvality výrobkov. Vďaka tomu má firma zabezpečený prehľad o celkovej práci zamestnancov a pohybe materiálu . Kamery (AXIS M3105 – LE, AXIS M3015-LE) boli umiestnené aj v rámci administratívnych častiach budovy, na bežné monitorovanie pohybu zamestnancov v priestore. VÝSLEDOK Vďaka správne zvolenému kamerovému systému firma získala kontrolu nad príchodom oprávnených osôb do firmy. Zároveň zamedzila vstupu nepovolených áut do firemného areálu. Firemný areál dokáže konrolovať rovnako dobre v noci, ako aj cez deň. Použité technológie ako WDR či lightfinder umožňujú v prípade potreby dôkladnu forenznú analýzu. Správne umiestnenie interiérových kamier, umožňuje vedeniu celkovú kontrolu výrobného procesu, kontrolu kvality práce a monitorovanie pohybu zamestnancov.

Poradíme vám
Chcete konzultáciu? Je zdarma.

Kontaktné údaje

Martin Kačmár MBA

Senior IT & Security Consultant

Obchod a informácie: 032 / 77 100 20 
Technická pomoc: 032 / 77 100 30
Email: sales@comtec.sk